Relokacje linii produkcyjnych

Relokacja maszyn wymaga bardzo dokładnego planowania. Jeżeli tego planowania nie będzie, to najprawdopodobniej prace nie zostaną zrealizowane z zachowaniem wszelkich koniecznych procedur bezpieczeństwa. Mamy świadomość że opracowanie własnego planu relokacji nie jest zadaniem, którego mogą się podjąć wszyscy. Dlatego posiadamy odpowiednią wiedzę oraz wykwalifikowaną załogę, co pozwala nam realizować zadania na najwyższym poziomie bezpieczeństwa.

Zajmujemy się:
 • relokacją maszyn i urządzeń
 • kompleksowym transportem, rozładunkiem, instalacją z podłączeniem mediów i uruchomieniem
 • koordynacją i nadzorem

Pracami związanymi z relokacją maszyn firma zajmowała się od początku jej istnienia. Początkowo nie były to projekty skomplikowane i duże.

Prężny rozwój Power Solutions Group w zakresie relokacji fabryk i linii produkcyjnych

Największy rozwój nastąpił w 2015 roku kiedy to firma podjęła się zadania demontażu oraz montażu całej linii wyładowczej dla Toyota. Prace przebiegały bez większych problemów, a wykonana praca, zakończona ogromnym sukcesem dla firmy, przyniosła owoce w postaci kolejnych kontraktów w zakresie relokacji maszyn.

Od tego czasu firma Power Solutions Group świadczy kompleksowe usługi związane z relokacją maszyn. Stawiamy na stały rozwój, jak również podnoszenie kwalifikacji oraz umiejętności niezbędnych do realizacji najbardziej wymagających projektów. Kompleksowo zajmujemy się relokacją maszyn od projektu, przez demontaż, transport i ponowną instalację oraz uruchomienie w miejscu docelowym. Dysponujemy sprzętem, który umożliwia nam skutecznie przeniesienie kompletnej linii produkcyjnej oraz całego zakładu przemysłowego.

Skontaktuj się z nami:

Tel: +48 799-020-790

Dział Techniczno-Handlowy

Galeria relokacji fabryk, linii produkcyjnych i rozładunku kontenerów


Wybrane realizacje relokacji linii produkcyjnych i fabryk

 1. Esab Węgry, montaż mufli pieca, prace spawalnicze, demontaż maszyn (mieszarek, osprzętu pieca);
 2. Toyota Wałbrzych, montaż linii załadowczej i wyładowczej, instalacje wodne, konstrukcje;
 3. Brembo Dąbrowa Górnicza, relokacja gniazd produkcyjnych;
 4. Mendelez Poznań, demontaż maszyn, linii technologicznej reorganizacja wewnątrzzakładowa wraz z ponownym montażem oraz uruchomieniem;
 5. Kopex, relokacja międzyzakładowa 30 tonowej śrutownicy do nowo powstałej hali produkcyjnej (uruchomienie linii produkcyjnej);
 6. Heat Transfer System, Kompleksowy transport maszyn i urządzeń z obecnego zakładu do nowej lokalizacji, instalacja maszyn w nowej lokalizacji wraz z podłączeniem do mediów zasilających Czechy-Gliwice;
 7. Bitron Sosnowiec, relokacje wtryskarek i linii produkcyjnej;
 8. Iskra Kielce, Kompleksowy demontaż linii technologicznych, maszyn i urządzeń (relokacja linii produkcyjnej) wraz z pakowaniem do transportu drogowego oraz ponowny montaż na nowym obiekcie Kielce-Zabrze;
 9. Bitron Sosnowiec, relokacje wtryskarek w zakładzie oraz między zakładami. Relokacje linii produkcyjnych w obrębie zakładu;
 10. Kopex Machinery, relokacja linii produkcyjnej (śrutownic między halami);
 11. Mendelez Poznań, demontaż linii produkcyjnych.

Relokacje linii produkcyjnych – pytania i odpowiedzi

Czym jest relokacja maszyn i relokacja linii produkcyjnej?

Relokacje maszyn i linii technologicznych to w skrócie mówiąc przeniesienie linii produkcyjnych lub maszyn w inne miejsce. Niekiedy jest to całkowita zmiana siedziby zakładu produkcyjnego, a czasami jedynie zmiana miejsca wybranych maszyn wynikająca z reorganizacji firmy. Relokacje linii produkcyjnych są częstym działaniem, ponieważ rynek wymaga zmian lokalizacji firmy, natomiast zakup nowych maszyn byłby zbyt kosztowny – są one więc przenoszone miejsca na miejsce zależnie od potrzeb.

Jak skutecznie przeprowadzić relokacje linii produkcyjnych?

Zaplanowanie odpowiednich działań, które pozwolą na sprawne przeniesienie zakładu wymaga zatrudnienia profesjonalnej firmy. Najwyższej jakości kompleksowe usługi pozwolą zaoszczędzić czas, pieniądze, a także zredukować stres związany ze skomplikowaną przeprowadzką. Świadczymy kompleksowe usługi dla przedsiębiorstw. Oferta jest dostosowana do stale zmieniających się potrzeb rozbudowujących się firm. Nasze działania pozwalają szybko i bezpiecznie przenieść linie produkcyjne lub wybrane urządzenia. Mamy odpowiednie przygotowanie do przeprowadzania skutecznych relokacji – posiadamy zaawansowane maszyny i doświadczonych, wyszkolonych pracowników. Gwarantuje to przeprowadzenie wszystkich działań bez wstrzymywania pracy zakładu.

Jaki jest zakres naszych prac?

Relokacje maszyn przemysłowych

Działamy kompleksowo, aby wszystkie etapy relokacji linii produkcyjnych przebiegały sprawnie. Zakres naszych usług jest szeroki i zawiera: przygotowanie planu, wykonanie projektu, przeprowadzenie demontażu, transportu, a następnie montaż w nowym, docelowym miejscu. Przeprowadzamy kompleksowe relokacje linii produkcyjnych, a także wybrane usługi, na przykład demontaż lub montaż maszyn.

Jakich zadań się podejmujemy w czasie relokacji maszyn?

Pomagamy małym i dużym firmom. Mamy doświadczenie w relokacji linii produkcyjnych rozbudowanych przedsiębiorstw. Przenosimy pojedyncze urządzenia i maszyny, a także realizujemy bardziej skomplikowane plany relokacyjne. Zajmujemy się również relokacją międzyzakładową. Działamy zarówno na terenie Polski, jak i zagranicy. Nie boimy się wyzwań.

Dlaczego warto skorzystać z naszej firmy?

Wiemy że relokacja maszyn oraz relokacje linii produkcyjnych wymagają dużej wiedzy i doświadczenia, które z kolei pomagają zbudować zaufanie klientów. Przez lata funkcjonowania na rynku wykonaliśmy wiele relokacji linii produkcyjnych i urządzeń. Doświadczenia te nauczyły nas jak działać skutecznie. Stale się szkolimy, a potwierdzeniem naszych umiejętności jest współpraca z istotnymi firmami jak: Toyota, Kopex, Bitron. Każdego klienta traktujemy indywidualnie i wsłuchujemy się w jego potrzeby. Klient jest na każdym etapie informowany o zakresie i terminie przeprowadzanych prac.

Nasza firma pozwala zminimalizować koszty – zajmujemy się całą logistyką przedsięwzięcia, przygotowujemy maszyny do transportu, a także mamy uprawnienia do wykonywania transportu ponadnormatywnego. Przygotowujemy linię produkcyjną do pracy – podłączamy maszyny, przeprowadzamy testy energetyczne. Efektem tego jest szybkie wznowienie pracy zakładu.

Co robimy?

przeniesienie wózków widłowych
transport ponadgabarytowy
ponowny montaż maszyn
relokacja linii do nowego miejsca pracy wymagająca specjalistycznego sprzętu