Kolejkowo w Gliwicach – sprawdź dojazd!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

Kolejkowo w Gliwicach

Jest to największa w Polsce makieta kolejowa. Można tam znaleźć jeżdżące miniaturowe pociągi oraz samochody. Na makiecie zostały umieszczone autentyczne budowle z terenu Górnego i Dolnego Śląska. Co więcej, na makietach zostali przedstawieni także mieszkańcy, jak na przykład leśniczy, narciarze, kupcy, pracownicy budowlani czy plażowicze. Oglądając wystawę w tym obiekcie zauważymy przedstawienie życia na wsi, wypraw wysokogórskich, akcji ratunkowych itd.

Jest to również jedyna makieta w naszym kraju, gdzie pływa statek. W niektórych miejscach symulowany jest padający deszcz. Zmiany pory dnia odbywają się na makiecie co dziesięć minut. Gdy nastaje noc zapalają się uliczne latarnie oraz światła w budynkach. Istnieje także inna makieta, która prezentowana jest we Wrocławiu.

Historia tej placówki rozpoczęła się w 2014 roku, kiedy podczas wakacji wystawiono namiot przy głównym deptaku w Karpaczu. Miejsce to stało się szybko jednym z najchętniej odwiedzanych punktów na deptaku. Goście przychodzili nawet parę razy w tygodniu, aby podziwiać szczegółowość wystawy. Później zdecydowano się na otworzenie nowego punktu dla makiet. Otworzono więc Kolejkowo na Dworcu Świebodzkim we Wrocławiu. Oficjalnie otwarcie tej makiety zgromadziło ważne stacje telewizyjne w Polsce. Pod dworzec przybili również wielu turystów oraz dziennikarzy z różnych regionów.

Miniaturowi mieszkańcy na makietach aktywnie spędzają każdy swój dzień. Chodzą oni między innymi do pracy, spotykają się w parku czy robią zakupy. Natomiast wieczorami zajmują się oni nocnym życiem. Makiety przepełnione są nie tylko realizmem, ale także humorem. Twórcy z wierną szczegółowością odwzorowali znane miejsce z Dolnego śląska. Bez problemu odwiedzający mogą rozpoznać wiele znanych budynków w tym regionie. Modelarze codziennie pracują nad tym, aby ich miniaturowy świat zachwycał wieloma szczegółami. W ich pracowni można zauważyć wielkie skupienie oraz twórczą pasję.