Wrocławska Fontanna Multimedialna – sprawdź dojazd!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

Wrocławska Fontanna Multimedialna

Fontanna otoczona pergolą znajduje się przy Hali Stulecia i jest największą fontanną w Polsce oraz jedną z największych w Europie. Posiada powierzchnię około 1 ha. W niecce umieszczono 300 dysz wodnych różnego rodzaju. Są to między innymi gejzery, dysze pieniące, dynamiczne, mgielne, punktowe, palmowe czy wodne. Mogą one tryskać wodą na wysokości nawet 40 metrów. Znajdują się tam także 3 dysze ogniowe.

Aby nadać fontannie kolorów, umieszczono 800 punktów świetlnych na dnie fontanny. W ten sposób możliwe jest organizowanie multimedialnych pokazów wodnych, które wykonywane są w rytm muzyki. Do uatrakcyjnienia pokazów służą również projektowy oraz kolorowe światła laserowe. Całkowity koszt tej inwestycji miał wynosił 20 milionów złotych, jednak budowa ostatecznie kosztowała 12 milionów złotych. Fontannę otwarto 4 czerwca 2009 roku, a nad projektem czuwała Pracownia Projektowa Archad – Artur Moryson. Uruchomiono ją w dwudziestą rocznicę pierwszych wolnych wyborów w powojennej Polsce.

Warto wspomnieć o tym, że fontanna działa tylko w sezonie letnim, czyli od ostatniego weekendu kwietnia (lub pierwszego weekendu maja) do końca października. Najbardziej spektakularne pokazy odbywają się w nocy. Niecka fontanny służy także za lodowisko. Miało ono powierzchnię 2320 metrów kwadratowych oraz wymiary 116 na 20 metrów. W godzinach popołudniowych po zapadnięciu zmroku program muzyczny jest synchronizowany z programem unikatowej Zimowej Fontanny. Dzięki temu użytkownicy mogą liczyć na niespotykany dotąd klimat podczas korzystania z atrakcji. W okresie zagrożenia epidemicznego pokazy wodne nie odbywały się.

Obecnie fontanna jest jedną z najważniejszych atrakcji tego miasta. Przez cały czas przyciąga ona turystów nie tylko z naszego kraju, ale również z zagranicy. W sezonie turystycznym pokazy odbywają się od 10:00 do 21:00. Często pokazom towarzyszy muzyka klasyczna, współczesna, pop lub ambient. W internecie można nawet znaleźć rozpiskę utworów, które będą rozgrywane podczas pokazów w fontannie.