Wrocław – skontaktuj się z nami!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

""
1
Imię
Nazwisko
Treść wiadomościmore details
0 /
reCaptcha v3
Previous
Next

Wrocław

Wrocław jest stolicą województwa dolnośląskiego. Położony jest on nad rzeką Odrą. Co ciekawe jest on nazywany miastem 12 wysp oraz 112 mostów. Jest to główne miasto aglomeracji wrocławskiej. Liczba ludności wynosi 643 782 mieszkańców, natomiast powierzchnia 292,82 km2. Jest to czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce, natomiast pod piąte względem powierzchni. Wcześniej Wrocław był stolicą księstwa wrocławskiego z siedzibą władz pruskiej prowincji Śląsk i rejencji wrocławskiej.

Miejscowość ta została sklasyfikowana w pierwszej setce miast na świecie w rankingu firmy doradczej Mercer, jako najlepsze miasto do życia w 2015, 2016, 2017 i 2019 roku. W 2016 roku Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, natomiast od roku 2019 jest Miastem Literatury UNESCO.

Wrocław może pochwalić się dużą ilością parków oraz bulwarów nadodrzańskich. Architektura Wrocławia jest wkomponowana w obfitość zieleni. W mieście tym nie ma żadnej dzielnicy lub osiedla, które nie oferuje wypoczynku na świeżym powietrzu. Spotkamy się tutaj także z wielkimi wydarzeniami (nawet międzynarodowymi), które odwiedzają turyści czy przywódcy wielu państw. We Wrocławiu odbywają się również liczne imprezy sportowe oraz kongresy o randzie europejskiej czy światowej.

Położenie miasta

Wrocław jest położony w trzech mezoregionach, czyli Równinie Wrocławskiej, Pradolinie Wrocławskiej oraz Równinie Oleśnickiej. Leży on na wysokości od 105 do 156 metrów nad poziomem morza, między Wzgórzami Trzebnickimi na północy, a Sudetami na południu. Miejscowość umiejscowiona jest nad rzeką Odrą i jej czteroma dopływami.

Klimat miasta

Miasto jest położone w strefie klimatów umiarkowanych, w typie klimatu przejściowego, który podlega wpływom oceanicznym oraz kontynentalnym. W styczniu średnio temperatura wynosi -0,5 stopnia, natomiast w lipcu 19,9 stopnia. Średnio rocznie temperatura powietrza osiąga 9,7 stopni. Rocznie suma opadów średnio osiąga 548 mm. Warunki klimatyczne tej miejscowości wykazują cechy typowe dla dużych aglomeracji miejsko-przemysłowych.

Firma transportowa Wrocław
Wynajem urządzeń dźwignicowych Wrocław

Rynek we Wrocławiu – Sprawdź dojazd
Zoo Wrocław – Sprawdź dojazd
Port Lotniczy Wrocław – Sprawdź dojazd
Wrocławska Fontanna Multimedialna – Sprawdź dojazd
Muzeum Panorama Racławicka – Sprawdź dojazd