Park Miejski Solidarności w Tychach – sprawdź dojazd!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

Park Miejski Solidarności

Park Miejski Solidarności to zielone serce miasta Tychy. Znajdują się w nim liczne alejki piesze oraz rowerowe. Rozmieszczone są również ławki, które pozwalają mieszkańcom na odpoczynek przy otaczającej ich przyrodzie. Dodatkowo w parku usytuowany jest Pomnik Walki i Pracy, który powszechnie nazywany jest Żyrafą. Pod nim odbywają się koncerty plenerowe czy festyny (jak na przykład Dni Tyskie lub święto Czekolady). Zimą otwarte jest tutaj sezonowe lodowisko.

Na początku park ten nosił nazwę Park Miejski w Tychach. Jednak w 2018 roku podczas sesji Rady Miasta zgłoszono wniosek, aby terenowi nadać nazwę Park Solidarności. Ostatecznie jednak przyjęto nazwę Park Miejski Solidarności, dzięki poprawce radnego Jerzego Chaberki. Nazwa tam ma nawiązywać do idei solidarności międzyludzkiej, jako idei etycznej oraz tworzącej więzi. Wniosek ten wywołał burzliwą dyskusję podczas sesji Rady Miasta, jednak ostatecznie radni poszli na kompromis i ustalili wspólną nazwę dla parku w Tychach.

Park ten umieszczony jest w centrum Tychów w pobliżu Urzędu Miejskiego. Znajduje się tam dużo zieleni, a alejki są bardzo zadbane. Jest to idealne miejsce dla mieszkańców oraz turystów na spacery czy wycieczki na rowerze. W obszarze parku znajdują się także urządzenia do ćwiczenia, dzięki czemu promowany jest zdrowy styl życia wśród lokalnej społeczności. Dzięki licznym zajęciom rekreacyjnym oraz warsztatom pod „Żyrafą” w parku zauważalna jest większa liczba dzieci i młodzieży.

Co ciekawe, na setne urodziny „Nivea” ufundowała sto placów w Polsce. Jeden z nich został wybudowany w Parku Miejskim Solidarności, niedaleko „Żyrafy”. Inwestycja miała miejsce dzięki zaangażowaniu tyszan, którzy codziennie oddawali swoje głosy na ten projekt. Plac zabaw został oddany do użytku 1 sierpnia 2012 roku. Jest to najchętniej wybierane miejsce do zabawy wśród rodziców z dziećmi.