Ruda Śląska – skontaktuj się z nami!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

""
1
Imię
Nazwisko
Treść wiadomościmore details
0 /
reCaptcha v3
Previous
Next

Ruda Śląska

Ruda Śląska to miasto na prawach powiatu, które jest położone w południowej części Polski. Położone jest ono na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miejscowość ta została utworzona w roku 1959 z połączenia dwóch miast, czyli Ruda i Nowy Bytom. W 2020 roku liczba ludności w Rudzie Śląskiej wynosiła 137 030 mieszkańców. Powierzchnia miasta wynosi 77,37 km2. Miasto to jest ważnym węzłem komunikacyjnym na skrzyżowaniu dróg, które łączą wschodnią oraz zachodnią część aglomeracji górnośląskiej.

W tym momencie w Rudzie Śląskiej wyróżnia się jedenaście dzielnic. Do nich zaliczamy Orzegów, Godula, Ruda, Chebzie, Nowy Bytom, Bielszowice, Bykowina, Wirek, Halemba, Kochłowice oraz Czarny Las. W mieście działa 29 szkół podstawowych, szkoła podstawowa dla dorosłych, 4 licea ogólnokształcące, liceum dla dorosłych, 6 techników, 7 szkół branżowych I stopnia, jedna szkoła branżowa II stopnia, szkoła specjalna oraz Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia.

Ruda Śląska jest silnie uprzemysłowionym miastem, jednak włodarze bardzo dbają o zielone tereny. W miejscowości tej możemy zauważyć wiele parków, lasów i skwerów. Jest to jedno z najbardziej zielonych miast na Górnym Śląsku. Dzięki temu Ruda Śląska jest przyjaznym miejscem do życia. W pobliżu miejscowości zlokalizowane są inne duże miasta w bliskim sąsiedztwie. Ruda Śląska może pochwalić się także rozbudowaną siecią dróg oraz autostradą A4, która przebiega przez południowe dzielnice miasta. Wyróżnia się także kolej oraz lotnisko, które jest zlokalizowane w niewielkiej odległości od miasta (w Pyrzowicach).

Położenie miasta

Ruda Śląska usytuowana jest na Wyżynie Śląskiej w środku Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miasto to jest także jednym z ośrodków centralnych konurbacji górnośląskiej. Graniczy z Bytomiem, Zabrzem, Chorzowem, Świętochłowicami, Katowicami, Paniówkami oraz Mikołowem. Miejscowość leży na dziale wodnym między dorzeczami Wisły oraz Odry.

Firma transportowa Ruda Śląska
Wynajem urządzeń dźwignicowych Ruda Śląska

Muezum PRL-u – Sprawdź dojazd
Aquadrom – Sprawdź dojazd
Dawny podobóz KL Auschwitz Althammer – Sprawdź dojazd
Ruda Chebzie – Sprawdź dojazd
Parafia św. Józefa w Rudzie Śląskiej – Sprawdź dojazd