Dolina Trzech Stawów – sprawdź dojazd!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

Dolina Trzech Stawów

Dolina Trzech Stawów znajduje się w Katowicach. Jest to park oraz kompleks rekreacyjno-sportowy w jednostce pomocniczej osiedle Ignacego Paderewskiego-Muchowiec. Łączna powierzchnia tego parku to 86 ha, natomiast 9 ha to powierzchnia wodna. Jest to obszar intensywnie wykorzystywany rekreacyjnie, znajduje się on w sąsiedztwie terenów zurbanizowanych. Co ciekawe, w obszarze tym znajdują się trzy gatunki roślin chronionych oraz kilka gatunków chronionych płazów. Jest to także miejsce żerowania na trasie przelotu wielu gatunków ptaków.

Nazwa ta wzięła się od trzech zbiorników wodnych, które wyróżniały się swoją wielkością. Obszar ten sąsiaduje także z lotniskiem Katowice-Muchowiec, którego głównym użytkownikiem jest Aeroklub Śląski. Warto wspomnieć o tym, że w samym parku znajduje się parking, ścieżki rowerowe czy przystań wodna z boiskami do siatkówki plażowej.

Jeżeli zależy nam na rekreacji, warto udać się do Stawu Łąka lub do tak zwanego Stawu Drugiego. Dla turystów, którzy cenią sobie sporty wodne, do wykorzystania jest tutaj przystania wodna, gdzie do wyboru są łódki, kajaki, rowery wodne oraz deski surfingowe. Znajduje się tam także Uczniowski Klub Sportowy „4”. Jego sekcja kajakowa działa przy Stawie Drugim. W dolinie w sezonie letnim działa kąpielisko, gdzie wytyczona jest trawiasta plaża.

Trasa rowerowo-rolkowa gościła kiedyś zawody Pucharu Polski we wrotkarstwie szybkim. Dla miłośników muzyki, przy Dolinie Trzech Stawów organizowany jest plenerowy festiwal „Soundtropolis” oraz OFF Festiwal. Wędkarze z licencją mogą w tych akwenach złowić dorodne karpie czy leszcze. Warto zaznaczyć, że w pobliżu stawów znajduje się sporo domków letniskowych do wynajęcia. Największą zaletą tego terenu jest to, że jest on w bardzo dobrej lokalizacji. Jeżeli mieszkamy w pobliżu i nie mamy czas na dalsze wycieczki, warto zastanowić się nad odwiedzeniem tego miejsca. Niestety bliska lokalizacja ulic powoduje, że wypoczynek w całkowitej ciszy nie jest możliwy.