Katowice – skontaktuj się z nami!

Power Solutions Group Sp. z o.o.
Ul. Plebiscytowa 5
42-600 Tarnowskie Góry
KRS: 0000730742
NIP: 6452556093
Regon: 380198938

tel: 799 020 790
email: kontakt@powersolutions.com.pl

""
1
Imię
Nazwisko
Treść wiadomościmore details
0 /
reCaptcha v3
Previous
Next

Katowice

Katowice są miastem na prawach powiatu w południowej części Polski. Miasto to znajduje się w centralnej części województwa śląskiego. Katowice położone są również we wschodniej części Górnego Śląska. Jest to jednocześnie siedziba władz województwa śląskiego oraz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Katowice są także głównym ośrodkiem Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Miejscowość jest największym pod względem ludności miastem konurbacji górnośląskiej. Katowice graniczą z takimi miastami, jak Chorzów, Siemianowice Śląskie, Mysłowice, Lędziny, Tychy, Mikołów, Ruda Śląska oraz Czeladź. W miejscowości tej znajdują się 22 dzielnice. Na rok 2020 liczba ludności w Katowicach wynosi 291 774 osób. Co do powierzchni miasta, to liczba ta wynosi niecałe 165 km2. Jest to więc duże, dziesiąte co do wielkości miasto w Polsce.

Położenie miasta Katowice

Katowice umiejscowione są na terenie Wyżyny Śląskiej, konkretniej na obszarze Wyżyny Katowickiej. Miasto jest położone na granicy między Małopolską a Śląskiem. Miejscowość ta charakteryzuje się dość urozmaiconą rzeźbą terenu. Najwyższy punkt znajduje się na wysokości 357 metrów nad poziomem morza. Mowa tutaj o Wzgórzu Wandy, które jest umiejscowione w dzielnicy Murcki. Najniższy punkt leży na wysokości 245 metrów nad poziomem można i jest to dolina, gdzie przepływają rzeki Mleczna oraz Kłodnica.

Niestety część miasta Katowice na skutek eksploatacji przemysłowej oraz podziemnej aktywności wydobywczej i natężenia transportu, to obszar o obniżonej jakości środowiska. Sytuacja ekologiczna w tej miejscowości ulega jednak systematycznej poprawie.

Historia Katowic

Początki miasta Katowice sięgają XVI wieku. Na początku były one ośrodkiem rolniczym oraz kuźniczym. Gwałtowny rozwój tej miejscowości odnotowano w XIX wieku wraz z rozwojem przemysłu w tym regionie.

Zanim Katowice uzyskały prawa miejskie były wsią. Posiadały jednak własną linię tramwajową, elektryczność, międzynarodowy dworzec kolejowy czy przeróżne lokale. Dopiero w roku 1865 nadano Katowicom prawa miejskie.

Firma transportowa Katowice
Wynajem urządzeń dźwignicowych Katowice

Muzeum Śląskie w Katowicach – Sprawdź dojazd
Park Kościuszki – Sprawdź dojazd
Dolina Trzech Stawów – Sprawdź dojazd
Pomnik Powstańców Śląskich – Sprawdź dojazd
Katowicki Spodek – Sprawdź dojazd